iFolder

przez | 26 czerwca 2011

iFolder jest programem opracowanym przez firmę Novell, umożliwiającym korzystanie z sieciowego dysku jako składnicy informacji przenoszonej do innego komputera.

Po utworzeniu konta i zainstalowaniu programu klienckiego iFolder w dwóch komputerach, np. domowym i firmowym (po restarcie maszyny ikona programu widnieje w zasobniku systemowym), użytkownik ma dostęp do określonej powierzchni na dysku, na którą może kopiować informacje. Szybki dostęp do folderu na lokalnym dysku daje skrót na pulpicie – folder ten jest fizycznie umieszczony w folderze Moje dokumenty. Skopiowanie pliku do tego folderu powoduje wysłanie go na dysk sieciowy. Po uruchomieniu programu w drugim komputerze dane są automatycznie synchronizowane i przenoszone do folderu iFolder w tym komputerze. Dla bezpieczeństwa dane są szyfrowane.

Bezpośredni dostęp do danych na serwerze jest też możliwy z poziomu przeglądarki internetowej (aplet Javy), dzięki czemu możliwe jest przenoszenie plików z dowolnego komputera z dostępem do Internetu, bez zainstalowanego klienta.

Usługa jest płatna, ale możliwe jest utworzenie darmowego konta o pojemności ograniczonej do 10 MB, które pozwoli synchronizować między komputerami dokumenty o stosunkowo niewielkiej objętości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *